נופשונים ומועדוניות

מחלקת מועדוניות היום והנופשונים של עלי שיח מיועדת לילדים ובוגרים עם מוגבלויות המתגוררים בביתם וזקוקים לתעסוקה בשעות הפנאי, לפתרונות שהות מתאימים ולקליטות חירום במקרי הצורך.

חוויום- מועדונית יום

מרכז חוויום הוקם ע"י עלי שיח עבור בוגרים ובוגרות שאינם מתגוררים בדירות המוגנות. זאת על מנת לספק להם תעסוקה מקדמת תחת פיקוחו של צוות מקצועי לשעות שאחרי העבודה או הלימודים.

עשרות בוגרים ובוגרות מגיעים מידי יום לחוויום במערך הסעות מאורגן. שם נהנים הם מתוכנית עשירה הכוללת נוסף על ארוחת צהרים חמה, חוגי בישול ואלקטרוניקה, מוזיקה ויצירה, הידרותרפיה וטיפול בבע"ח, ואף טיולים.

את החוויום מפעילים מדריכים מנוסים ובעלי גישה מותאמת לבעלי צרכים מיוחדים.

החוויום פועל בקבוצות נפרדות לבנים ולבנות, תוך הקפדה על קבוצות קטנות הנותנות לכל אחד מן המשתתפים את מקסימום תשומת הלב לה הוא ראוי.

נופשון- 365 יום בשנה

לצפיה בסרטון קליטת חרום במבצע עמוד ענן >>>

נופשון עלי שיח הינו מעון אירוח מוכר ע"י משרד הרווחה הפעיל על בסיס יומי עבור ילדים ובוגרים בעלי צרכים מיוחדים המגוררים בבית.

ילדים אלו מגיעים לנופשון בזמנים בהם נדרשת התגייסות משפחתית דוגמת אירוע משפחתי, העלולה להקשות על הטיפול בילד. מנגד, בתקופות שגרה, מארח הנופשון את הילדים ומעניק להוריהם ומשפחתם אורך נשימה ומילוי מצברים הנחוצים לקיום רקמה משפחתית בריאה.

נופשון עלי שיח פעיל 365 ימים בשנה, כאשר בכל זמן נתון הוא קולט ילדים ובוגרים המופנים אליו ע"י משרד הרווחה. הנופשון מתנהל בדירות נפרדות לבנים ולבנות.

בתי הנופשון מאובזרים ומותאמים לשהות של ילדים ובוגרים בעלי צרכים מיוחדים. צוות הנופשון מורכב ממדריכים מסורים בעלי לב חם ויכולת טיפול בבעלי מוגבלויות. פעילותו של הנופשון מתוגברת לקראת שבתות, חגים וימי חופשה, אז מבקשות משפחות רבות לשלוח את ילדיהם המיוחדים למקום בטוח.

בשבתות ובחגים נערכות בנופשון סעודות ופעילות המותאמת לרוח הזמן, בעוד בימי החופשה מתקיימים בו קייטנות וחוגים, הפעלות וטיולים.

לצפיה בסרטון קליטת חרום במבצע עמוד ענן >>>