מחנות קיץ

במסגרת הנופשון הפועל בכל ימות השנה, מקיימת "עלי שיח" מחנה נופש בן שבועיים ימים מידי קיץ.

בנופשון השנתי משתתפים כ-400 נערים ונערות בשני מחנות נפרדים ואליהם נלווים עוד כ-400 מדריכים ומדריכות, המלווים באופן אישי את משתתפי המחנה.

מדובר במערך לוגיסטי מורכב, הכולל היערכות מקיפה לדאוג למאות נערים וילדים, כאשר חלקם הגדול זקוק לסיוע צמוד גם בפעילויות השוטפות בחיי היום יום.

משתתפי המחנה חלקם מתגוררים בביתם, והאחרים – במערך הדיור הקהילתי המוגן של עלי שיח.

ימי המחנה מתואמים עם ימי החופש הקיימים במסגרות החינוך המיוחד, שמטבע הדברים קצרים משמעותית מימי החופשה במסגרות החינוך הרגילות.

במהלך ימי הנופשון נהנים המשתתפים מימי כיף, אטרקציות, פעילויות מגוונות ומתואמות, מופעים, קוסמים, אמנים ועוד. זמרים ידועי שם מגיעים עם תזמורתם, לשמח, להרקיד ולהקפיץ את מצב הרוח. פארק אתגרים גדול מחכה להם באחד מימי המחנה, ולמעשה בכל אחד מימי המחנה, נהנים המשתתפים מתוכנית עמוסה, עשירה ומגוונת. גם המתנדבים, לאחר עמל היום הקשה, נהנים מתוכניות ערב מיוחדות.

מטרת המחנה, לאפשר למשפחה, הורים, אחים ואחיות ליהנות מחופשה אמיתית שבה אפשר קצת לנשום. להשתחרר מכובד המשקל, מהאחריות והדאגה האין סופית, כשבו בזמן ילדם היקר יוצא למחנה אטרקטיבי כולל לינה, ונהנה ממגוון רחב של פעילויות ואטרקציות שהותאמו במיוחד עבורו – ילדים ונערים עם מוגבלויות.

מחנה עלי שיח נותן מענה אמיתי ורחב טווח גם לנערים בשיקום, גם לילדים ונערים הסובלים מכל סוג של נכות או לקות, כולל נערים הסובלים מאוטיזם ומתסמונות אחרות. לכן, במחנה, מלבד למתנדבים המסורים, מתלווה צוות פרא-רפואי, בכדי לספק מענה מושלם לכל הצרכים השגרתיים והלא שגרתיים של הילדים והנערים.

מדובר בהיערכות לוגיסטית מורכבת במיוחד. למעשה, לכל ילד עם צרכים מיוחדים, מוצמד מתנדב אישי צמוד שמתלווה אליו בכל ימי המחנה.