בסימן טוב ומזל טוב

מערך נישואין

מערך הנישואין מסמל את אחת ההצלחות הגדולות של עלי שיח. מתוך הכרות מעמיקה של השטח, ושל צרכי הבוגרים עם המוגבלויות, ולאחר התייעצות עם מורי הוראה ומיטב אנשי המקצוע, הוחלט על הקמת מערך ייחודי של דיור גם לזוגות בעלי צרכים מיוחדים, שנישאו ביוזמת וע"י עלי שיח.

מערך הנישואין מאפשר לבוגרים ובוגרות עם מוגבלות שיש להם הצורך והמסוגלות לחיות על פי ההלכה כזוג נשוי.

כיום קיימים במערך מספר זוגות הנמצאים בשלבים של הכשרה לנישואין וכאלו שכבר נישאו והם זוכים לליווי מקצועי והדרכה צמודה.

עלי שיח מפעילה דירות הכשרה מיוחדות לחיי נישואין ולחיי עצמאות, בהן עוברים הבוגרים/ות הדרכה בהתאם לכישורי החיים הדרושים להם.

הצוות המקצועי בוחן בקפדנות את כשירותם של הבוגרים/ות לנישואין, ובמקרים בהם נראה כי הדבר אינו אפשרי, מסייעים לבוגר/ת לכוון את רצונותיו במימוש החיים וחיפוש אחר משמעות באופן של שיחה חופשית, תמיכה ועוד.

מערך הנישואין הפך להצלחה גדולה וזוכה לתשבחות מצד אנשי המקצוע שמלווים את הפרויקט.

התכנית זוכה להתעניינות גוברת מצד הקהילה הדתית- חרדית, ע"י הורים המבקשים ללמוד על נישואין כאלו ועל מידת התאמתם לילדיהם המוגבלים, וכן ע"י אנשי מקצוע מן הארץ ומן העולם המבקשים ללמוד את שיטות העבודה.

הפרויקט שהחל תחילה כניסוי, הפך לעובדה מוגמרת ולמחלקה פעילה, בה שותפים כל אנשי המקצוע הרלוונטיים, המכשירים את הזוגות המיועדים ואת הזוגות שכבר נישאו.

צריך להביט בפניהם של בני המשפחות, שיחד עם הצוות, שותפות לאחת ההצלחות הגדולות והמרגשות של עלי שיח.

החתונות שמתקיימות בהשתתפות חברי החתן וחברי הכלה, חלקם הגדול, בעלי מוגבלות ולקות כמותם, הוא מחזה שקשה להישאר אדיש מולו. מעגלי הריקודים בחתונות אלו מסמלים ומדגישים את תמצית השמחה האמיתית, הטהורה.

בשיחות המקצועיות עם אנשי המערך המקצועי, המלווים את הפרויקט הייחודי של מערך הנישואין, הם שבים ומדגישים את הנקודה המרכזית, שפרויקט החתונות במסגרת עלי שיח, תורם להתקדמות של יתר הדיירים הנוטלים חלק בשמחה, כיוון שגם בעולם המושגים שלהם, מקננת התקווה הכמוסה לעמוד תחת החופה. גם בעיניהם המיוחדות, חתונה הוא היום המאושר בחייו של האדם. גם הם שואפים לזה. גם הם מבקשים, מתפללים ומייחלים להימנות עם אלו שזוכים להקים בית בישראל.