פרויקטים מיוחדים

כחלק מחזון עלי שיח, אנו רואים חשיבות רבה בפיתוח תכניות חדשות ויוזמות מהותיות עבור האוכלוסייה אותה אנו משרתים.
ההיכרות המעמיקה שלנו עם הנפשות הפועלות בשטח, יחד עם הרצון להביא תועלת מקסימלית, הולידה אצלנו יוזמות מעניינות ופורצות דרך.

כנס "כמוך"

לצפיה בסרטון כנס כמוך >>>

לצפיה בגרלית תמונות כנס כמוך>>>
כנס "כמוך" הראשון התקיים בחורף תשע"א בבנייני האומה בירושלים.
כותרת הכנס שנבחרה לאירוע הייתה "כנס השנתי לקידום איכות החיים של ילדים ובוגרים עם מוגבלויות במגזר הדתי – חרדי".
בכנס התאחדו תחת קורת גג אחת שורה ארוכה של עמותות וארגונים, אנשי מקצוע, משרדי ממשלה יחד עם הורים ובני משפחה, שדנו יחדיו בנושאים הנוגעים לצרכיו של הילד או הבוגר המיוחד.
הכינוס התקיים בהשתתפות ארגוני עלה, פתחיה, שמעיה, מרכז סולם לחינוך מיוחד, עלי שיח, קרן 'שלם', משרדי הרווחה, הבריאות והמוסד לביטוח לאומי. הכנס נמשך לאורך יום שלם במספר אולמות במקביל וכלל דיונים, הרצאות, סדנאות ופאנלים עם טובי המומחים בישראל ובעולם.
כנס כמוך הינו מיזם פורץ דרך של עלי שיח.
בימים אלו, ההכנות לקראת כנס כמוך השני, נמצאות בעיצומן.

מגזין "כמוך"

מגזין מקצועי הפונה אל משפחות לילדים ובוגרים עם מוגבלויות ולאנשי מקצוע המטפלים בהם, המגזין מספק עמודי תוכן מגוונים ומרתקים המכילים מידע עדכני בתחום, מדורי יעוץ, מדורים משפחתיים, מאמרים מקצועיים ועוד.
המגזים מופץ למאות כתובות של מנויים בכל רחבי הארץ, והוא זוכה להדים רבים של קוראים מרוצים הנהנים מפלטפורמת שיתוף מידע זו, החיונית במיוחד עבור אוכלוסייה חרדית, אשר אינה נגישה לרשת ולמידע מקוון.
עד היום, יצאו לאור קרוב ל- 30 גליונות.

מרכז "תעצומות"

בחודש מרץ 2012 הוטמע מרכז "תעצומות" בפעילותה וניהולה של עלי שיח. מרכז "תעצומות" הוקם למעשה כמרכז וולנטרי-התנדבותי, מתוך ראייה מקצועית וזיהוי הצורך של משפחת הילד המיוחד בתמיכה וליווי, וכבר זכה להצלחה רבה ולביקוש רב, בשל הצורך הרב בארגון זה.
על רקע הכרת מצבה וצרכיה המיוחדים של המשפחה, פיזית ונפשית, מרכז "תעצומות" שם לו למטרה לתת מענה כוללני וזמין לבני המשפחה – הורים ואחים ומטפלים, ולספק להם ייעוץ, מידע, הדרכה וליווי לאורך כל מעגל החיים.
השילוב בין 'עלי שיח' ל'תעצומות', נועד בראש ובראשונה להקל על המשפחות אשר לעיתים מוצאות עצמן בסבך הבירוקרטיה ובחוסר מידע בכל הקשור לזכויות המגיעות להן ובמקומות שבהם הן אמורות לקבל את מבוקשם.
החל משנת 2012 מכלול הפעילות של "תעצומות" הפך לחלק מהפעילות הכוללת ותחת קורת הגג של "עלי שיח".
ראשי "עלי שיח" ו"תעצומות" קיבלו את ברכת הדרך ובירכו על המוגמר במעמד צנוע ומרגש שהתקיים במעונו של הרה"ג עזריאל אויערבאך ובהשתתפותו של סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן.