אזרח יוצא מגדר הרגיל – עם חותמת רשמית

משה כ"ץ, בן 25, עם צרכים מיוחדים המתבטאים בבעיות בתקשורת, דייר במערך הדיור של ארגון עלי שיח, זכה בפרס מיוחד מעיריית ירושלים.

לפני מספר ימים משה קיבל פרס מיוחד ממנכ"ל עיריית ירושלים, אמנון מרחב, בגין היותו "אזרח מעורב", לאחר שבארבע השנים האחרונות הוא פנה לעיריית ירושלים למעלה מ800 פעמים כדי לעדכן על מפגעים עירוניים, תוך שהוא עוקב מקרוב אחרי תיקון המפגעים, ומעדכן את המוקד העירוני באמצעות תמונות ועדכונים.
כאמור, לאחר שקרוב למאה אחוזים מהפניות נבדקו ונמצאו מוצדקות, מנהל המוקד העירוני התרגש לגלות כי מדובר בבחור עם צרכים מיוחדים ויצר איתו קשר אישי. לאחר מכן יצר קשר עם רכז הדירה של משה בארגון עלי שיח, והודיע לו כי עיריית ירושלים החליטה להעניק למשה פרס אזרח מעורב בגין תרומתו הייחודית לעיר הבירה.
פעילותו של משה למען הציבור החלה לפני כארבע שנים כשהחל לעבוד כעוזר נהג בקו לחלוקת סחורה ברחבי ירושלים. במסגרת עבודתו הסתובב משה רבות ברחבי העיר והחל לתעד כל מפגע ומפגע. כעת, משה מוכר מאוד לציבור הירושלמי, בין היתר לאור המודעות שהוא תולה ברחבי העיר בהן הוא מזמין את כולם לפנות דרכו לעירייה ולדווח על המפגעים השונים, תוך שהוא מתחייב לעמוד מקרוב על פעילותה של העירייה לתיקון התקלות.
הרב חיים פרקל, מייסד ומנכ"ל עלי שיח: בכל פעם שאני רואה אדם עם צרכים מיוחדים המשתלב בקהילה באופן מיטבי, אני מתרגש באופן מיוחד. מעטים יודעים מה רבה ופתלתלה הדרך אל הצלחות שכאלו. כל הכבוד לבני המשפחה ולצוות המקצועי שלנו. כן ירבו!"