מי שלא ראה שמחת בית השואבה של "עלי שיח" לא ראה שמחה מימיו

כל זאת, תחת הכותרת: "שמחת בית השואבה המרכזית של עלי שיח" בעידודו הפעיל ובניצוחו של מייסד ויו"ר הארגון הרב חיים פרקל, בליווי תזמורתו של משה וינדיש יחד עם הופעה של ענק הזמר החסידי, שלוימי גרטנר מלונדון שהקדיש מזמנו כמחווה מיוחדת למשפחות  הארגון ולשמחת הציבור כולו.

האירוע המסורתי נערך מידי שנה ומוקדש כולו לחניכים המיוחדים, לבני משפחותיהם ולמתנדבי הארגון, ונחשב מזה שנים רבות ל"שמחת בית השואבה" מרכזית בירושלים, ושמו הולך לפניו כאירוע המשלב בהצלחה תחת קורת גג אחת את ילדי ובוגרי החינוך המיוחד יחד עם האוכלוסייה הרגילה.

בין אלפי המשתתפים באירוע, כיבדו בנוכחותם רבנים, אישי ציבור בהם: 

הגאון רבי יוסף שלום אפרתי שליט"א, הגאון רבי יעקב הלל שליט"א, המועמדים לראשות העיר ירושלים: סגן ראש העיר ירושלים הרב יוסף דייטש הי"ו וחבר מועצת העיר מר משה ליאון, הרב אברהם יוסף לייזרזון הי"ו, יו"ר החינוך העצמאי, סגן ראש העיר ירושלים הרב צבי כהן הי"ו – מחזיק תיק חינוך חרדי, יו"ר סיעת יהדות התורה בירושלים – חבר מועצת העיר הרב יעקב הלפרן הי"ו, חבר מועצת העיר ירושלים – הרב שלמה רוזנשטיין הי"ו, חבר מועצת העיר ירושלים – הרב אברהם בצלאל הי"ו, ועוד

 

סגן ראש העיר הרב יוסף דייטש נשא דברים באירוע ואמר כי "הרב חיים פרקל היה הראשון שייסד מסגרות לבעלי הצרכים המיוחדים בכל הגילאים והתחומים, והיום יש קנאת סופרים ברוכה כשרבים נוספים עוסקים בתחום, אך זכות הראשונים שמורה לו כשגם היום 'עלי שיח' ממשיך לפתח את הפעילות כל העת ואנחנו אישי הציבור מחויבים לעמוד לימינו בכל מה שהילדים והבוגרים המיוחדים צריכים".

חבר מועצת העיר ירושלים מר משה ליאון אמר: "אני מתרגש באירוע הזה באופן מיוחד. התברכנו בארגון כמו "עלי שיח" המעניק בית חם לילדי ובוגרי החינוך המיוחד בעיר ירושלים באופן הכי מכבד שיש. אני מבטיח להמשיך ולסייע לארגון חסד זה בכל שביכולתי וביתר שאת"

הרב חיים פרקל, מייסד ויו"ר "עלי שיח" אמר: "מפגן התמיכה בילדים המיוחדים של "עלי שיח" הוא עצום ומעורר כבוד. אשרינו שנתברכנו בקהילה שכזו ובראשיה הניחנים בלב כה רגיש"

קרדיט צילום: יוסי רוזנבוים