השקדיה פורחת ב"עלי שיח" – מפתחים את "עלי" הכותרת ומעצימים את ה"שיח"

חה"כ הרב מיכאל מלכיאלי חבר וועדת הרווחה ביקר היום באגף התעסוקה המיוחד ברחוב אהליאב בירושלים

מרכז התעסוקה של עלי שיח מחולק למספר אגפים בהתאם לרמות תעסוקה שונות   והוא מנגיש ומאפשר תעסוקה למאות בוגרים עם צרכים מיוחדים, המשתלבים בעולם התעסוקה באופן מכובד וראוי, כל אחד בהתאם ליכולותיו הפיזיות והקוגניטיביות.

במהלך הסיור ליוו את ח"כ הרב מיכאל מלכיאלי מייסד ויו"ר הארגון הרב חיים פרקל, סמנכ"ל הארגון הרב יוסף ברסק, ומנהלת מרכז התעסוקה גב' מ. דבורקינד, הם הובילו אותו בכל כיתות המרכז והציגו בפניו את פעילות המקום בכל שעות היום.

הגב' דבורקינד תחי', מנהלת אגף התעסוקה, הציגה את פעילויות המרכז ושלבי הסיוע להתפתחות החניכים עד לשילובם בקהילה ובחיי התעסוקה.

במשך שעה ארוכה סייר הרב מלכיאלי ברחבי המרכז, ביקר בכל כיתה וכיתה, שוחח עם הבוגרים, התרשם מעולמם המופלא של הנערים המיוחדים תוך שהוא לומד את צרכיהם הפיזיים והמנטליים, ומתעניין ארוכות בכל פעילות המע"ש.  הרב מלכיאלי הביע את התפעלותו הרבה מההשקעה העצומה הניכרת בכל פרט ובכל פינה והשווה את עלי שיח ומרכז התעסוקה לאילן שצילו נאה וגם פירותיו מתוקים.

לאחר מכן ישב חה"כ מלכיאלי לפגישה עם המנהלים לשמוע את הדילמות עמם מתמודדים בעלי שיח והבטיח לעמוד ולקדם הליכי חקיקה מהירים לטובת הארגון שכל כולו שירות לקהילה.

הרב פרקל פרס בפני הח"כ את הקשיים הבירוקרטיים השונים עמם מתמודדת העמותה וביניהם בקש ממנו לקדם הליך חקיקה מהיר שיפטור את הארגונים המסייעים לילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים מתשלומי ארנונה על מבנים בהם מתקיימת פעילות שכל כולה למען אוכלוסיות מוחלשות בחברה. הרב פרקל אף הודה בחום לח"כ הרב מלכיאלי על ביקורו המיוחד בציינו את ידידותו הנאמנה, עמידתו העקבית לימין 'עלי שיח', אוזנו הקשבת והלב החם לסייע בכל עת בפעילותו הפרלמנטרית, בחוקקו חוקים המקלים ומסייעים לפעילות המסועפת והאדירה של הארגון.