עוגן של מרגוע בים החיים הסוער – נופש להורים ולבני המשפחות

אלו הם היומיים העוצמתיים והחווייתיים, להם אנו מצפים במהלך כל השנה!
כך אמרו ההורים על ימי הנופש מלאי התעצומות אותם חוו בשבוע החולף

זו השנה השלישית ברציפות שעלי שיח עורכת ימי נופש עמוסים בתוכן וחוויות עבור ההורים ובני משפחות של הדיירים בעלי שיח .

הפעם נערך הנופש במלון "גלי צאנז" המחודש והמפואר, השוכן לחוף הים בנתניה.

מאות הורים התארחו יחד, החליפו אוירה וחוויות משותפות בבחינת "איש לרעהו יעזורו ולאחיו יאמר חזק".

תכניות חדשניות והרצאות מרתקות רדפו זו את זו לאורך ימי הנופש ומילאו את המשתתפים בכוחות רוח ונפש לצלוח יחד את המסע. ביניהם: הרב אהרן מרגלית, אמן הקריקטורות מוטי הלר, הופעה אומנותית מבית פ. פקשר ועוד..

גולת הכותרת של הנופש התקיימה לעת ערב באולם המלון. ההורים ואנשי הצוות הסבו סביב שולחנות ערוכים חגיגית לארוחת ערב מפוארת והתכנית הייתה ייחודית ומגוונת  תחת הכותרת " ערב הצדעה והוקרה לעלי שיח " לרגל 30 שנות פעילות העמותה.

הרב פרקל עלה ונשא דברים כמנהל ויו"ר הארגון. הוא ציין לשבח בהתפעלות רבה את עבודתם המסורה והיומיומית של הצוות ללא לאות, לילות כימים, לטובתם ולרווחתם של הדיירים, כל אחד באופן אישי. עבודה אשר בדרך כלל נעשית הרחק מאור הזרקורים.

עוד נשאו דברים: הרה"ג משה חיים לאו שליט"א, רבה של העיר נתניה, ששיבח את פעילות הארגון.

הרה"ג יוסף אפרתי שליט"א, על מעלתם של הילדים המיוחדים ועל הנשמה הגבוהה שיש בהם והצורך לשמור עליה טהורה ונקיה. כפי שעושים בעלי שיח.

ח"כ הרב מאיר פורוש הגיע ודיבר על ההכרות רבת השנים עם ארגון עלי שיח, העבודה הנעשית מאחורי הקלעים מול גורמי הממשלה וכן ענה על שאלות הורים והכוונתם בסבך הבירוקרטיה.

הרב נח סדובסקי, אח של דיירת בעמותה ונציג המשפחות – שבח את מעלתם של בני המשפחות, וציין מתוך התנסות אישית את המידות המיוחדות והסבלנות הנדרשות מהם כדי לגדל ילד / אח מיוחד. שבוודאי הם משפחות בני עליה שעולים ומתעלים בכל יום, כגודל ההתמודדות.

את הערב הנעימה מקהלת "נשמה" יחד עם החזן הנודע הרב ישראל אדלר.

עלו ודיברו גם הדיירים: הבחור יצחק שלזינגר, שהגשים חלום ומשיק בימים אלו דיסק מוזיקלי משלו. והדיירת יעל צנעני – הסובלת משיתוק מוחין, שתיארה את מסע חייה ואותו סיכמה במשפט אחד " תאמינו במה שאתם רוצים, כי כל אחד מסוגל לעשות הכל! אם רק ירצה. לכל אחד מגיע לחיות חיים מלאים. חיים של עשיה ושל סיפוק. כמו שאני בחרתי לחיות"

 

"