אביב של התחדשות – מרכז תעסוקה חדשני נפתח באשדוד

תמו ההכנות האחרונות ולאחר השקעה מרובה – קבוצה ראשונה של חניכים נכנסה לעבוד במתחם החדש והמפואר שהוכן עבורם, זהו יום חג של ממש עבור חניכים עם מוגבלות קוגניטיבית המעוניינים להשתלב בעולם התעסוקה. המרכז מביא אתו בשורה חדשה, משהו חדש שמתחיל ופותח שערים לעתיד טוב יותר עבורם. המרכז החדשני פורץ דרך משנה דפוסי חשיבה על כל מה שחשבנו והכרנו עד היום בתחום התעסוקה למוגבלים.

עלי שיח מגשימה יום יום את החזון ומעניקה לאנשים עם מוגבלויות קוגניטיביות שונות מסגרת מתאימה בה יוכלו ללמוד, לתרגל ולשפר את יכולותיהם השונות בתחום העבודה. המטרה היא לקדם את החניכים ככל האפשר, להביא אותם לתחושת מסוגלות, משמעות וערך עצמי גבוה ע"י סיפוק של עשיה.

המרכז החדש גדול ורחב ידיים, מלא באור, שופץ בסטנדרטים גבוהים במיוחד ובדגש על אסתטיקה וחוויה לעובד המיוחד. המתחם כולו מעוצב בעיצובים מרהיבים המרחיבים את הדעת ובנוי מחללים גדולים במיוחד להתניידות נוחה עבור מוגבלים פיזית.

במרכז החדש אביזרים וכלים טכנולוגיים חדשניים עבור האנשים עם הנכויות השונות בכדי לאפשר להם תוך כדי תעסוקה להתקדם ולרכוש את המיומנויות השונות הנדרשות להם גם בחיי היום יום.

מרכז התעסוקה ממוקם בכניסה לעיר אשדוד ומיועד לחניכים מאזור הדרום כולו. מגיעים אליו חניכים מיבנה, קרית גת, קרית מלאכי, גדרה ועוד.

הדים רבים של התלהבות נרשמו מפי ההורים ואנשי מקצוע שהגיעו לבקר במקום, הם הודו נרגשות ליו"ר הארגון הרב חיים פרקל על האכפתיות והדאגה לעתידם של הבוגרים תוך הענקת התנאים הנוחים ביותר הנדרשים עבורם. "מרחיב את הלב לראות את הפרטים הקטנים, אביזרי הנוחות, הקישוטים, והעיצוב החדשני בכדי ללמוד על הלב הגדול וההשקעה של הארגון והמנהלים בראשו, זהו שינוי מבורך בתחום אתו התמודדנו עד כה", כך אמרו.

עוד הודו למנהלת גב' ריקי מרגלית שידיה רב לה בקידום ופיתוח המרכז, למנהל הלוגיסטי מר אלי בן גיגי שהופקד על מלאכת המחשבת של השיפוץ, ואחרונים חביבים – לצוותים המקצועיים העושים מלאכתם נאמנה, ומלווים יום יום את החניכים בתמיכה, לימוד וקידום בעת שהותם במרכז.

ראש העיר עם אנשי לשכת הרווחה שלחו את ברכתם וצפויים לערוך בקרוב סיור מקיף במקום.