טקס הוקרה של ארגון "עלי שיח" בלשכתו של מפכ"ל המשטרה רנ״צ רוני אלשיך

טקס הוקרה של ארגון "עלי שיח" בלשכתו של מפכ"ל המשטרה רנ״צ רוני אלשיך, התקיים באחד מימי החנוכה במטה הארצי של המשטרה בירושלים. במסגרת הטקס הוענקה למפכ"ל תעודת ״שכן טוב״ על ידי צעירים עם מוגבלויות המתגוררים בשכנות אליו,  בבית "עלי שיח" בירושלים. במהלך הטקס המרגש אמר מפכ״ל המשטרה: ״כדי להאיר בחוץ צריך לייצר את האור הפנימי. […]

טקס הוקרה של ארגון "עלי שיח" בלשכתו של מפכ"ל המשטרה רנ״צ רוני אלשיך, התקיים באחד מימי החנוכה במטה הארצי של המשטרה בירושלים. במסגרת הטקס הוענקה למפכ"ל תעודת ״שכן טוב״ על ידי צעירים עם מוגבלויות המתגוררים בשכנות אליו,  בבית "עלי שיח" בירושלים.

במהלך הטקס המרגש אמר מפכ״ל המשטרה: ״כדי להאיר בחוץ צריך לייצר את האור הפנימי. המשטרה הולכת יד ביד עם קהילה, זו תפקידה. המשטרה שלנו היא משטרה של בן אדם לחברו ולכן הממשק שלנו עם הקהילה טבעי. החיבור הזה עם אנשי ארגון ׳עלי שיח׳ הוא דוגמא לכך. זו משימתנו ואנחנו נמשיך לעשות זאת בשמחה גדולה תוך דאגה לאור הפנימי של כל אחד מאיתנו. ברוח חג החנוכה, אני מאחל לכולנו שיהיה פה אור גדול ושיהיה לנו מספיק אנרגיה ע"מ להמשיך לפעול ולהאיר החוצה״.

התעודה שהוענקה למפכ״ל, מסמלת הוקרה והערכה רבה על היותו שכן למופת המטפח קשרים אישיים עם הדיירים המיוחדים, על תרומתו הייחודית להעצמתם ושילובם המוצלח בסביבת מגוריהם.

הרב חיים פרקל, מייסד ויו"ר ארגון "עלי שיח" אמר: "אני מודה למפכ"ל על השכנות הטובה כלפי הדיירים המיוחדים של עלי שיח. הרגישות המיוחדת של המפכ"ל מסייעת להעצמת הדיירים ומהווה מודל ודוגמא לכל עם ישראל".

פרוייקט "שכן טוב" הוא פרי יוזמה של ארגון "עלי שיח" שמטרתה חיזוק הקשר עם השכנים של למעלה מ- 50 בתי "עלי שיח" בירושלים בהם מתגוררים דיירים עם צרכים מיוחדים. הרעיון הוא לפעול להעמקת הקשר עם כמה שיותר מעגלים חברתיים סביב הבתים ולהסיר את "חומת חוסר ההיכרות". במסגרת המיזם, מתקיימים מדי שנה בחג החנוכה בכל בתי "עלי שיח" טקסי "שכן טוב", במהלכם מוענקות תעודות לשכנים המצטיינים הדואגים לטפח קשרים חמים עם הדירות בכל ימות השנה, במגוון תחומים.

העמותה הוקמה לפני 30 שנים, בכדי להבטיח את עתידם של ילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים, ולפעול למען שילובם בקהילה. לאורך השנים הפעילות התעצמה וחוללה מהפך משמעותי במתן מענה שיקומי – רב תחומי לילדים ובוגרים עם אוטיזם, פיגור ומוגבלויות נוספות. כיום מספקת העמותה מעטפת רחבה של שירותי שיקום מקיפים עבור החניכים ומעניקה להם את כל הדרוש למען עתידם: דיור, תעסוקה וחיי חברה. במקביל פועלת "עלי שיח" במגוון דרכים כדי לקדם את שילובם בקהילה של כלל ילדי ישראל עם הצרכים המיוחדים.whatsapp-image-2016-12-27-at-16-26-04 whatsapp-image-2016-12-27-at-16-26-05 whatsapp-image-2016-12-27-at-16-25-59 whatsapp-image-2016-12-27-at-16-25-58 whatsapp-image-2016-12-27-at-16-25-30

קרדיט צילום: דוברות המשטרה