דמעות של אושר בטקס חנוכת בית חדש ל"עלי שיח" בראש העין

באירוע חגיגי, נחנך אתמול בית חדש בראש העין, עבור צעירים עם אוטיזם.

הטקס המרגש התקיים במעמד הגאון הרב אבנר עפג'ין שליט"א, ראש העיר מר שלום בן משה, מנכ"ל העירייה מר שלמה שילה, מנהלת האגף לשירותים חברתיים – הגב' ציפי עורקבי, הרב ישראל פרוש – ראש העיר אלעד, הרב חיים פרקל – מייסד ומנכ"ל "עלי שיח", הורים, אנשי צוות וכמובן הדיירים החדשים הנרגשים עד מאוד.
המעמד נחשב למרגש באופן מיוחד לאור העובדה כי מדובר בבית הראשון באזור המרכז המיוחד לאוטיסטים מהמגזר החרדי ולפתרון של קבע עבור הדיירים, שכעת הם ובני משפחותיהם יזכו למענה כולל לכל צרכיהם כאנשים בוגרים עם צרכים מיוחדים.

האירוע החל בסיור שהוביל הרב חיים פרקל ברחבי הבית, במהלכו האורחים החשובים הרעיפו מחמאות על העיצוב המיוחד וההשקעה הניכרת לעין של עלי שיח באוכלוסייה כל כך רגישה.

לאחר טקס קביעת המזוזה, הגאון הרב אבנר עפג'ין שליט"א ברך את הרב חיים פרקל העומד עשרות שנים בראש "עלי שיח", את הצוות ובמיוחד את הדיירים החדשים, וציין כי מדובר ב"מלאכת הקודש" שכן מדובר בנשמות מיוחדות מאוד שעלינו להיטיב ולהיזהר מאוד בכבודן. הרב גם ציין לטובה את "עלי שיח", את הרגישות המיוחדת של הצוות ואת הרמה הגבוהה ביותר של השירותים וברך את הארגון והעומדים בראשו בשנים רבות של המשך עשיה חשובה זו.

ראש העיר, מר שלום בן משה, חיזק את דבריו של הרב הגאון אבנר עפג'ין והביע שמחה גדולה על פתיחת הבית הראשון של "עלי שיח" בראש העין, ועל ההזדמנות הגדולה ויוצאת הדופן של האוכלוסיות המיוחדות בעיר לקבל מענה ראוי ואיכותי מאוד לכל צרכיהם, וברמה הגבוהה ביותר. ראש העיר אף הדגיש בדבריו את החשיבות של קבלת השונה בקרב הקהילה, ואת התרומה ההדדית העצומה של נושא זה לדיירים החדשים ולעיר כולה. כדי להעניק תוקף לדבריו חתם ראש העיר יחד עם כל האורחים החשובים על "מגילת יסוד", בה נוסח חזון ומחויבות משותפת ל"עלי שיח" ולראש העין בדבר קידומם, רווחתם ושילובם בקהילה של הדיירים המיוחדים.

הבית החדש  מצטרף אל למעלה מ- 50 בתים חמים נוספים הפועלים בהצלחה ומזה עשרות שנים במסגרת מערך הדיור של "עלי שיח", ומיועדים לצעירים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, שיקום ואוטיזם. הבית הנו חדש ורחב ידיים, אך עבר התאמות מיוחדות משך חודשים ארוכים ובעלות גבוהה, שופץ ועוצב בקונספט מיוחד שהותאם לדיירים החדשים ולצרכיהם – לפי פיקוח ודרישות מחמירות וללא פשרות – כנהוג בכל מערך הדיור של "עלי שיח".

 הרב חיים פרקל, נרגש עד דמעות, הודה בחום לאורחים החשובים על שניאותו לפנות מזמנם ומסדר יומם העמוס והגיעו לטקס "חנוכת הבית". לדבריו, "הציבור רואה את מנהיגיו הרגישים וליבו מתרחב". עוד הוסיף הרב פרקלואמר כי "נשמות גדולות ומיוחדות כל כך, כמו אלו המטופלות על ידי "עלי שיח", זקוקות ליחס זהיר ומיוחד מאוד המתחיל בהשקעה גדולה בתנאי חייהם ובקהילה ערכית התומכת ומחויבת לנושא. על כן מה רבה שמחתי שעלי שיח מצאו שותפים נאמנים בראש העין, שהנם רגישים ומחויבים לנושא באופן מלא וראוי שכל רשות תתקנא בהתנהלות למופת זו שהנה מודל לחיקוי."

6 5 4 3 2resized_SHLA4047 resized_SHLA4035 resized_SHLA4021