מי שלא ראה שמחת בית השואבה של "עלי שיח" לא ראה שמחה מימיו

אלפים הגיעו אתמול; גברים, נשים, נערים וילדים וגדשו את אולמי "בית ישראל", והרחובות הסמוכים אליו למפגן של קבלת השונה, אהבת הזולת, הערכה וכבוד לילדים ולנערים המיוחדים ולבני משפחתם

כל זאת, תחת הכותרת: "שמחת בית השואבה המרכזית של עלי שיח" בעידודו הפעיל ובניצוחו של מייסד ויו"ר הארגון הרב חיים פרקל, בליווי תזמורתו של רובי בנט יחד עם הופעה של אמן הרגש החסידי מוטי שטיינמץ שהקדיש שעה ארוכה והנעים בקולו לחנים ושירי רגש כמחווה מיוחדת למשפחות  הארגון ולשמחת הציבור כולו.

האירוע המסורתי נערך מידי שנה ומוקדש כולו לחניכים המיוחדים, לבני משפחותיהם ולמתנדבי הארגון, ונחשב מזה שנים רבות ל"שמחת בית השואבה" מרכזית בירושלים, ושמו הולך לפניו כאירוע המשלב בהצלחה תחת קורת גג אחת את ילדי ובוגרי החינוך המיוחד יחד עם האוכלוסייה הרגילה.

אך הפעם, התקיים האירוע במתכונת מורחבת וחגיגית במיוחד ופתח את שעריו בפני כלל הציבור שהגיע באלפיו לשמח ולשמוח עם הילדים המיוחדים, הודות לעיריית ירושלים ולאנשי עסקים שפרשו חסותם ואפשרו את הלוגיסטיקה, וההכנות המערכתיות המוגברות מבעוד מועד לקליטת קהל ההמונים.

ביניהם: הרב רפי כ"ץ ומר ג'ימי סוכוצ'בסקי מלוס אנג'לס, נשיא-יו"ר קבוצת איילון מר לוי רחמני, עיריית ירושלים, תנועת "פרחי הדגל" בהנהלת הרב מאיר פרוש, מר ינון שוויקה – מנכ"ל בנק פאג"י, בנק מזרחי טפחות, ועוד. 

בין אלפי המשתתפים באירוע, כיבדו בנוכחותם רבנים, אדמו"רים, שרים, ח"כים, ראשי ערים, מנכ"לים ואישי ציבור, בהם: הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, רבה של ירושלים – הראשל"צ הרב שלמה משה עמר, רבה של ירושלים – הרב אריה שטרן, הרב יוסף אפרתי, שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, חבר הכנסת הרב אורי מקלב, ראש העיר בני ברק – הרב חנוך זייברט, חבר מועצת העיר ירושלים מר משה ליאון, חבר מועצת העיר ירושלים – הרב ישראל קלרמן, חברי מועצת העיר ירושלים – אברהם בצלאל, צביקה כהן, יצחק פינדרוס, ושלמה רוזנשטיין,  ור' משה שלזינגר – מנהל מגזר חרדי בקופ"ח מכבי.

הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו: "האירוע הערב מסמל את כל מה שיפה ונכון  בעם היהודי. מפגן אדיר של "קבלת השונה", כל זאת באמצעות באמצעות "שמחה" שהיא החיבור הטבעי ביותר בין בני אדם. אשרינו שזכינו לכך."

רבה של ירושלים – הראשל"צ הרב שלמה משה עמר: "מה שמתרחש כאן הערב מרגש עד דמעות ומודל לחיקוי עבור כל עם ישראל. אשרינו שיש לנו שותפים נפלאים כל כך כמו "עלי שיח" שיודעים לשלב את ילדי העיר המיוחדים בקרב הקהילה, בימי חג ובכל ימות השנה"

חבר הכנסת הרב אורי מקלב: "כבוד גדול עבורי להשתתף בשמחה המיוחדת הזו שהנה האירוע המרכזי לילדי ירושלים עם הצרכים המיוחדים. כולנו צריכים ללמוד מ"עלי שיח" כיצד צריך לנהוג באנשים עם צרכים מיוחדים".

מר ינון שוויקה – מנכ"ל בנק פאג"י: "אשריכם ואשרי הדומים לכם. שתזכו תמיד לשמח ובשפע גשמי ורוחני. אנחנו בבנק פאג"י תמיד שמחים להיות שותפים לפעילויות מרגשות שכאלה יחד עם עלי שיח"

חבר מועצת העיר ירושלים מר משה ליאון: "אני מתרגש באירוע הזה באופן מיוחד. התברכנו בארגון כמו "עלי שיח" המעניק בית חם לילדי ובוגרי החינוך המיוחד בעיר ירושלים באופן הכי מכבד שיש. אני מבטיח להמשיך ולסייע לארגון חסד זה בכל שביכולתי וביתר שאת"

הרב חיים פרקל, מייסד ויו"ר "עלי שיח": "מפגן התמיכה בילדים המיוחדים של "עלי שיח" הוא עצום ומעורר כבוד. אשרינו שנתברכנו בקהילה שכזו ובראשיה הניחנים בלב כה רגיש"

קרדיט צילום: קובי הר צבי.

 025 024 023 022 021 020 019 018 017 016 015 014 013 012 011 010 09 08 07 06 05 04 03 02 01