"ליגת האלופים" – שנה שלישית יוצאת לדרך

השבוע פתחנו בירושלים, זו העונה השלישית את "ליגת האלופים" – ליגת הכדורסל הראשונה והיחידה במדינת ישראל המיועדת לשחקנים עם מוגבלויות מנטליות. הליגה הוקמה ומנוהלת על ידי מינהל תרבות חברה וספורט בעיריית ירושלים (מחלקת צמי"ד ואגף הספורט) יחד עם ארגון "עלי שיח"

מאז הקמת הליגה לפני שנתיים, זכו לראשונה שחקני כדורסל עם מוגבלויות מכל ירושלים רבתי להשתתף וליהנות ממסגרת מסודרת של משחקי כדורסל תחרותיים. הליגה, פרויקט חברתי יוצא דופן המקבל הוקרה מקיר לקיר, תפעל השנה במתכונת רחבה הרבה יותר לאור הביקוש הרב: עשר קבוצות ובהן למעלה מ- 120 שחקנים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, אוטיזם, שיקום ועוד.

שותפים לפרויקט: מתנ"ס רמות אלון, "שלוה", סדנת "שילוב באמונה", מכון "פוירשטיין", "שק'ל", "מעון ידידה", "לב בנימין", "קשת" ועוד.

פעילות הליגה היא נגזרת של חזון משותף, בבסיסו ניצבת השאיפה לסלול דרכים חדשות לשילובם של צעירים ובוגרים עם מוגבלויות בחיי הקהילה. המיזם נבחר, מאחר והוא עונה על שאיפה זו מאספקטים חשובים ומגוונים:

העצמה אישית: אמונת השותפים כי ביכולתו של משחק הכדורסל לסייע בהעצמת תחושת הסיפוק, הישגיות ושייכות, כפי שרק ספורט קבוצתי מסוגל להעניק. הפעילות הגופנית היא מרכיב חיוני המקדם את ביטחונם האישי של הצעירים ואת האמונה בעצמם, ומשפיע באופן ניכר על המוטיבציה להצליח ולהתקדם במישורים רבים אחרים.

שילוב האוכלוסייה המיוחדת בחיי הקהילה: להבנת השותפים במיזם אסור לוותר על אף זירה בה ניתן לשלב את האוכלוסייה המיוחדת בקהילה, גם אם לעתים יש צורך ליצור מציאות חדשה עבורה. פעילות ליגת הכדורסל עונה על מטרה זו באופן שלם וראוי.

השפעה על הקהילה: מאז תחילת פעילותה לפני שנתיים, הליגה נחשבת למיזם מרגש המקבץ סביבו תשומת לב ציבורית מיוחדת הנושאת הדים חמים. השותפים למיזם מאמינים כי ככל שתגבר ותתעצם הפעילות, תהא הליגה  לגשר של ספורט והנאה המחבר בין האוכלוסיות. מן ההדים החמים שקיבלנו מפעילות הליגה בשתי העונות שחלפו, אנו למדים שהמיזם בדרך הנכונה.

הרב חיים פרקל, מייסד ומנכ"ל "עלי שיח": "הפרויקט הזה מסמל בעיני את השותפות החשובה בין כל הגורמים בירושלים שעוסקים במלאכת הקודש – קידום אנשים עם מוגבלויות. לעולם לא נירתע מלפרוץ דרכים חדשות עבורם, למען שילובם בקרב הקהילה."

אריאלה רג'ואן – ראש מנהל תרבות פנאי וספורט: "ליגת האלופים אשר מחברת בין כלל אוכלוסיות העיר הינה ליגת העל של העיר הקהילתית שלנו והגאווה של פעילות מחלקת צמיד"

איציק קורנפיין, מנהל אגף הספורט: "זוהי זכות גדולה לאגף הספורט להיות שותף לפעילות  חשובה ומרגשת שכזו. אנו רואים זכות בכך שאנו מעצימים את האוכלוסייה היקרה והחשובה הזו ומעניקים לה חוויה ספורטיבית מקצועית ברמה הגבוה ביותר."

רני רוזנהיים, מנהל אגף חברה: "ליגת האלופים" היא "גשר" ייחודי המחבר את האוכלוסיות המיוחדות בירושלים אל לב הקונצנזוס. נמשיך לפעול בכל הכוח כדי לחזק את המגמה הזו."

לפרטים נוספים:

רונה – דוברת אגף הספורט בעיריית ירושלים: 050-3029293

אסף – דובר הליגה: 052-6519553