"אשדוד זכאית למרכז תעסוקה מקצועי ומשודרג של עלי שיח"

בפגישת התייעצות שקיים הרב אמסלם יחד עם הרב חיים פרקל, מייסד ויו"ר עלי שיח, נבחן הסיוע העירוני לאוכלוסיות בעלי צרכים מיוחדים /// מרכז התעסוקה של עלי שיח בעיר עובר בימים אלה שדרוג והרחבה עבור אוכלוסיית הבוגרים

הרב אבי אמסלם לא מבזבז זמן. עם התמנותו כמ"מ ראש העיר ומחזיק תיק הרווחה, זימן את הרב חיים פרקל, מייסד ויו"ר עלי שיח ומוביל מהפכת החינוך המיוחד בישראל, לדיון עומק על הצרכים המאפיינים את האוכלוסייה בעלת המוגבלויות בכלל ובאזור אשדוד בפרט, ועל דרכי הסיוע העירוניים לכלל הארגונים והעמותות הפעולות בתחום.

כידוע, בוגר בעל צרכים מיוחדים שמגיע לגיל 21 מסיים את מסגרות החינוך בהן שהה ועובר למסגרת תעסוקתית בה הוא קונה כישורי חיים וחברה, הכשרה לתעסוקה ושילוב בקהילה.

אלא, שבכל אזור הדרום – כך התברר בפגישה עם הרב אמסלם – אין מע"ש שמעניק מענה לאוכלוסייה הדתית בעלת הצרכים המיוחדים מלבד מרכז התעסוקה האשדודי של עלי שיח.

לאור זאת ולרגל הביקוש הגובר מצד משפחות רבות המעוניינות שילדיהן יוכלו להתקבל למרכז המקצועי של עלי שיח, נערך בימים אלה הרחבה ושיפוץ כך שהמרכז יוכל לתת מענה הולם ומיטבי לכל המידפקים על שעריו. בסיום העבודות ייחנך מרכז מפואר בן כ-1200 מ"ר לטובת הבוגרים, ויהיו בו כמובן את מגוון הפונקציות הנדרשות כולל חדר פיזיותרפיה, חדרי טיפול, סדנאות תעסוקה והכשרה ומרפסת גינה ענקית.

הרב אמסלם שיבח את הפעילות המקצועית של עלי שיח, הבונה לכל בוגר תכנית אישית ופרטנית שמקדמת אותו להצלחה, והדגיש כי ברור שאזור הדרום זכאי לקבל את השירות של עלי שיח. הרב פרקל מצדו הוסיף וציין לטובה את שיתוף הפעולה הפורה עם לשכת הרווחה בעיריית אשדוד, שבאמצעותה זוכים הבוגרים לבית חם שמפתח את יכולותיהם ומעניק להם ארגז כלים לשילוב בקהילה.